Laboratuvarlar

Pedagoji Laboratuvarı ve Oyun ve Hareket Laboratuvarı; öğretmen adaylarının lisans eğitimleri süresince edindikleri teorik bilgileri eş zamanlı bir şekilde uygulamaya geçirmelerine imkan sağlamaları amacı ile Eğitim Fakültesindeki bütün programlar için hazırlanmıştır. Laboratuvarlar ile öğrencilerimizin mezun olunduğunda nasıl bir sınıf ortamında meslek yaşamlarını geçireceklerini önceden öngörebilmeleri amaçlanmıştır. Gerekli uyaran, malzeme ve materyal içeriğine sahip olan laboratuvarlar, mesleğin icra edileceği ortamlara yönelik simülasyon fırsatı sunması açısından öğrencilerimize etkili deneyimler kazandıracaktır.

Bu laboratuvarlara ek olarak, İngilizce Öğretmenliği programı öğrencilerine temel kaynak niteliğinde bir Dil Laboratuvarı sağlamaktadır.

Dil laboratuvarı, hem öğrenimi desteklemek, hem de öğrencilerin dil ve teknolojiyi kullanma becerilerini artırmaya yönelik çeşitli video ve ses kayıtları ile bilgisayar tabanlı etkinliklerden oluşan hizmetler sunacaktır. Laboratuvarımızda Alive Studios programının 12 farklı seti, Babylon Pro, AB Tutor V8, ses ve video kayıt programları yüklenmiş bilgisayarların yanı sıra akıllı tahta, taşınabilir ses ve video kayıt cihazları, yazıcı, video yakalama kartı ve her bilgisayar için mikrofonlu kulaklık bulunacaktır.